Akaryakıt istasyonları için Asya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı görseli

Akaryakıt Sektöründe TMGD Hizmeti

Akaryakıt sektöründe temel olarak, tanker ile taşımacılık, istasyon işletmeciliği ve dolum tesisleri olarak 3 ana başlıkta inceleyebiliriz.

Ana olarak elleçlenen tehlikeli maddeler ise motorin, benzin, likit petrol gazı (LPG) olmakla birlikte bunun dışında fuel oil, jet yakıtı gibi diğer tehlikeli maddeler ile çalışılmaktadır. Bu maddelerin ortak özelliği yanıcı sıvı ve yanıcı gaz sınıflarında yer alırlar.

Akaryakıt istasyonları boşaltma faaliyetlerini kendileri yapmakta ise Alıcı ve Boşaltan olarak faaliyette bulunurlar. Boşaltma faaliyetlerini taşımacı bir firmaya devredebilirler. Toptan satış yapılan ve tank dibi atıkları nedeniyle gönderen olarak tehlikeli madde faaliyet belgesi düzenlenmesi gereklidir. Toptan satış yapılması esnasında tankere dolum faaliyeti yapılan istasyonlar ayrıca dolduran olmaktadır.

Tüm akaryakıt istasyonlarında faaliyet konularına uygun olarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hizmeti alabilirsiniz.

SHARE

Asya TMGD

  Bir cevap yazın

  Your email address will not be published. Required fields are marked *.

  *
  *
  You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  BACK TO TOP